Akční nabídka

20 918,- / 16 734,-
(sleva 20%)

TEPLOVZDUŠNÉ VLOŽKY -> 1 sklo - rovné -> Vatra Optima KP 150 PLUS pohledová šířka a výška po obezdění / 630x560 mm /

60 185,- / 51 627,-
(sleva 14%)

KRBOVÉ OBKLADY -> VATRA DESIGN -> krbové komplety ( vložka + obklad + montáž ) -> KRYSTAL_ROHOVY_BEZ_RIMS včetně vložky Optima Klasik 150 K

Kamnářské tvarovky z keramického kameniva mají relativně dobrou přesnost odlitků, malou hmotnost a přitom vysokou pevnost a životnost. Je dána slinutým keramickým povrchem zrna, který uzavírá vnitřní pórovitou strukturu. Zajišťují žáruvzdornost (díky nízkému součiniteli tepelné roztažnosti až do teplot blížících se 1000o C). Vytváří stabilní akumulaci , zvukovou izolaci a zároveň tyto materiály splňují zdravotní nezávadnost – neuvolňují žádné zdraví škodlivé látky.

Používají se nejčastěji na krby s obyčejným omítaným povrchem. Zejména tam, kde je žádoucí určitá akumulace a vodivost, aby těleso hřálo povrchem a částečně změnilo prudkou tepelnou akceleraci s pulzním výkonem (jakou mají obvykle tělesa s krbovou vložkou) na akumulační tělesa s podobnými vlastnostmi jako u kachlových kamen.

Tyto prvky běžně zapracováváme do projektů krbů na klíč. Lze zakoupit i formou stavebnice s plánkem krbu v rámci služby návrhy na míru 3D.