Akční nabídka

20 918,- / 16 734,-
(sleva 20%)

TEPLOVZDUŠNÉ VLOŽKY -> 1 sklo - rovné -> Vatra Optima KP 150 PLUS pohledová šířka a výška po obezdění / 630x560 mm /

60 185,- / 51 627,-
(sleva 14%)

KRBOVÉ OBKLADY -> VATRA DESIGN -> krbové komplety ( vložka + obklad + montáž ) -> KRYSTAL_ROHOVY_BEZ_RIMS včetně vložky Optima Klasik 150 K

I když se stavba komínu zpravidla komponuje již do hrubé stavby a s vlastní realizací krbu nesouvisí, stává se že klient pobídne naši firmu i ohledně komínu. Buďto realizace nebo prodeje komponentů a návrhu vhodného umístění, a to z důvodu organizačních, jelikož tak odpadá riziko nevhodného umístění a následnou komplikaci s pozdější realizací krbového tělesa.

V dnešní době se komíny dělí do dvou nejběžnějších konstrukčních skupin. Jsou to komíny keramické (dnes  již moderní stavebnice s šamotovou vložkou)  a nerezové tříplášťové. Někdy se tyto typy kombinují tak, že do keramického obložení se použije nerezová vložka. Každá varianta má jak už to tak bývá své výhody i nevýhody. Výběr jedné či druhé varianty by se měl tedy odvíjet od dané situace. Nerezové třívrstvé komíny jsou lehké a proto se často používají jako takzv. svislé komínové průduchy, které řeší problém s prostorem krbu když projektant zapomene komín v projektu zapustit do zdi a krb by byl tak byl vysunut do prostoru nebo když se s komínem původně nepočítalo a dělá se již do hotové stavby. Je zde však omezení do maximální výše 8 m dané normou.

          

           
.
.

.