Krbové vložky VATRA - teplovodní varianta,  jsou certifikované zkušebním ústavem SZU dle normy ČSN EN 13229/A2:2005, a to včetně teplovodní varianty a splňují tedy kompletně podmínky pro označení CE.  Naměřená účinnost  při zkoušce teplovodní varianty byla 78,43 % !!!   Síla nerezové ocele výměníku 2 mm.

Teplovodní systém VATRA je určen k vytápění  jako přídavný, hlavní, nebo záložní zdroj tepla především pro rodinné domky. Jeho hlavní konstrukční výhody jsou vysoká účinnost ( výměník je uvnitř vložky v kontaktu s plameny), a je velice odolný (výměník z kvalitního materiálu zároveň s možností demontáže bez zásahu do obestavby opatřený samozhášecím systémem). V případě doplnění strojovnou VATRA je zapojení krbu na systém již velice jednoduché.

Je možno ho zařadit i jako doplňkový zdroj tepla pro akumulační vytápění, ať klasické nebo podlahové. Ve spojení s kombinovaným zásobníkem TUV najde své využití i při přípravě teplé užitkové vody.  Jelikož se jedná o zařízení, které je schopné vydat v určitém krátkém časovém úseku značný výkon ( vzhledem k nepravidelné obsluze se v podstatě jedná o pulzní zdroj ), doporučujeme připojit akumulační nádrž.  Při tomto zapojení není problém používat jej jako hlavní a jediný zdroj tepla, protože krb nemusí být nepřetržitě v provozu a nashromážděnou energii v nádrži lze využívat několik dnů.

Doporučujeme záložní zdroj el. energie pro případné výpadky proudu (viz. příslušenství) !


 Tento produkt můžete zakoupit se slevou v našem e-shopu .Celé přídavné zařízení se skládá ze dvou samostatných celků :

A/  Nerezového ( AKV ) trubkového výměníku  s odvzdušněním a jištěním   

 

 

B/ Kompletní strojovny ) které jsou napojeny do vložky a jsou tedy na krbu přístupné a  demontovatelné a není tudíž problém je snadno opravit či vyměnit .

Další technické informace  naleznete na stránkách výrobce